Ste že slišali za Downov sindrom? Ta sindrom povzroča dodatni 21 kromosom v vsaki celici. Medicinski strokovni izraz za to je trisomija 21.

Na naši šoli pa smo imeli nogavični izziv, 21. marca smo si morali obuti dve različni nogavici in s tem izkazali podporo vsem otrokom, mladostnikom in odraslim z Downovim sindromom. To posebno stanje kromosomov upočasnjuje telesni in duševni razvoj. Otroci z Downovim sindromom imajo pogosto ohlapno mišičje in jih telesne dejavnosti hitreje utrudijo. Zato otroke z downovim sindromom spodbujajo k skakanju, poskakovanju, teku, plezanju, lovljenju ravnotežja,…. Druge otroke pa vabijo da naj so njegov partner v igri oz. naj mu pomagajo. Večina jih pa ima dolgoročni spomin. Veliko predšolskih otrok ima oviran jezikovni govor.