2.april je svetovni dan mladinske književnosti, na ta dan se je  rodil Hans Christian Andersen, njegove zgodbe so dosegle in še zmeraj dosegajo izjemno slavo in prepoznavnost.

Book, Old, Surreal, Fantasy, Pages, Open Book, Chapters

2. aprila 1805 se je rodil danski pisatelj Hans Christian Andersen. Pisal je pravljice, ki so bile otrokom in tudi mladostnikom zelo všeč, prav tako so jim všeč še danes. Čeprav naj bi pravljice bile namenjene otrokom, v branju uživajo vse generacije, od otrok, mladostnikov, do odraslih.

Prav tako je bil navdih mnogim avtorjem, ki so prav tako pisali oz. pišejo pravljice. Eden izmed njih je Mate Dolenc, ki je napisal zbirko ‘Kako dolg je čas?’.

Če pogledamo oziroma preberemo zgoraj navedena dejstva lahko rečemo, da je svetovni dan mladinske književnosti upravičeno na rojstni dan Hansa Christiana Andersena.

Branje je zelo pomembno, zato ne pozabite na dan prebrati vsaj majhen delež besedila, pa če je to iz učbenika za šolo ali knjige.

Ema Gumilar