Izbira srednje šole je ena izmed najbolj pomembnih odločitev v našem življenju, saj se tako pripravimo tudi na samostojno življenje.

Informativni dnevi so to leto potekali 17. in 18. februarja po vsej Sloveniji, in sicer v dopoldanskih in popoldanskih urah. Srednje šole, med katerimi lahko izbirajo srednješolci, ki želijo šolanje nadaljevati v bližini doma, so: Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota, Gimnazija Murska Sobota, Srednja zdravstvena šola Murska Sobota, Biotehniška šola Rakičan, Ekonomska šola Murska Sobota. V tem letu je veliko zanimanja tudi za Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer. Tako poklicne srednje šole kot gimnazije omogočajo tudi različne oblike nadaljnjega šolanja.