Squid Game ali Igra lignja se je na Netflixu prvič pojavila 17. septembra 2021. Avtor in režiser serije je Hwang Dong Hjuk. Squid Game pripoveduje zgodbo o igri preživetja, v kateri 456 igralcev tvega svoje življenje v smrtonostnih igrah, v katerih so na voljo nagrade v višini 45,6 milijarde vonov. Serija, ki ima 9 delov in ki jo gledajo jo v 90 državah po svetu, je preživetvena drama. Starši in šole iz Anglije priporočajo, naj otroci teh vsebin ne gledajo, saj prikazujejo nasilje in umore. Otroci so podobne prizore namreč želeli tudi sami ponazoriti, kar se je končalo s poškodbami sovrstnikov. Ti videoposnetki se pojavljajo tudi na družabnih omrežjih, kot so Tik Tok, Instagram, Like, Facebook in drugih. V zadnji od šestih južnokorejskih iger, ki nosi naslov Igra lignja, se 456 tekmovalcev poteguje za visoko denarno nagrado. Najstarejši igralec je Yeong-su-O, ki je postal svetovna zvezda pri 77 letih. Vsebina ni primerna za mlajše od 18 let. Tisti, ki se za ogled serije vseeno odločijo, naj to izkoristijo za pogovor z učitelji in starši o resničnih težavah, ki jih imamo v naši družbi.