Tako vsaj menita Angela in Tjaša iz 7. razreda, s katerima se je pogovarjala Živa iz uredništva #PovejNaprej.

Foto: pexels.com

Naštejta tri razloge, zakaj vama je šolanje na daljavo všeč oziroma vama ni všeč.
Angela:
Ni mi všeč, ker ni učiteljeve razlage, če pa je, pa vseeno ni enako kot v šoli. Doma je težje tudi zato, ker mi v šoli učitelj lažje pomaga in preveč časa smo za računalniki.
Tjaša: Meni šolanje na daljavo ni všeč, ker imamo veliko videokonferenc; ne morem slišati in videti učitelja, kako mi razlaga učno snov, ampak si moram prebrati, in ne morem imeti prijatelja ob sebi kot nekoč. Všeč pa mi je, da ni toliko ocenjevanj.

Kakšna pa je vajina dnevna rutina v času šolanja od doma?
Angela:
Zjutraj vstanem ob pol sedmih ali sedmih, si vse pripravim in zagledam goro mailov, sporočil. Včasih se ne znajdem ali kaj spregledam in zato včasih kaj po nesreči zamudim, Včasih je dela veliko, včasih manj, po navadi moja šola doma traja do 12 ure, včasih pa še dlje.
Tjaša: Vstanem okrog 8.00. Nato se uredim in napolnim želodec za akcijo. Prazna vreča namreč ne stoji pokonci. Nato si pripravim prvi predmet po urniku in začnem delati naloge.

Živa Simonič