Najprej v imenu uredništva šolskega časopisa #PovejNaprej Tinkari Car iskreno čestitamo za odličen uspeh na državnem tekmovanju. Če želite izvedeti, kako ji je uspelo priplavati tako daleč in kakšne so bile njene priprave, si le preberite intervju, ki smo ga skupaj z njo pripravili za vas.

• Kdaj in kje je potekalo tekmovanje?

Tekmovanje je potekalo od 7. do 9. februarja 2020 v Kranju.

• Kolikokrat na teden imaš trening?

Trening imam petkrat na teden v Radencih.

• Koliko let si bila stara, ko si vzljubila plavanje?

Že od vrtca.Torej okoli pet let.

• Kaj ti je pri plavanju najbolj všeč?

Da se lahko sprostim in se nekako odrešim vsega stresa, ki se nahaja v šoli.

• Ali si kdaj obupala in želela opustiti plavanje?

Ja, imela sem takšno obdobje, sicer okoli dve leti nazaj. Mislila sem, da je vse zaman, saj nisem dosegala nikakršnih večjih rezultatov, zato sem želela obupati, a sem po enem tednu že spet plavala v bazenu.

• Koliko truda je bilo potrebnega za dosežen uspeh?

Pravzaprav veliko, saj sem bila lani v kategoriji mlajša in nisem mogla doseči tako vidnih rezultatov. Nato sem delala na tem celo leto in zdaj se je pokazal uspeh.

• Kaj ti pomeni ta odličen uspeh?

Pomeni mi zelo veliko, saj se je končno ta trud,ki sem ga vložila v plavanje, izplačal.

• Kako bi opisala svoja čustva, ko si videla, da si bila na državnem nivoju tako uspešna?
    Na začetku sem bila zelo utrujena, potem še pol ure zadihana (Smeh.), potem mi je trenerka povedala, da sem šesta in plavam v A finalu, nato sva se še pet minut samo gledali in bili kar brez besed (Smeh.) in bila sem res vesela.

• Kaj je tvoj naslednji cilj na področju plavanja? Je to kakšno novo tekmovanje?

Moj prvi cilj je, da ne bi postala lena in da bi še naprej redno hodila na treninge (Smeh.). Drugače pa bodo tekmovanja spet nekje čez dva meseca, kmalu bo nastopil tudi poletni del, v okviru katerega plavam zunaj v 50-metrskih bazenih.

Rebeka Sukič, Lara Bernjak, Megi Car