V petek, 25. oktobra, se je v Gledališču park v Murski Soboti odvijala proslava za dan reformacije. Pri proslavi smo nastopile tudi učenke OŠ Puconci, ki obiskujemo Mladinski Pevski Zbor. Sodeloval pa je tudi znan slovenski igralec Gorazd Žilavec.

(Foto: Nika Kosi)

Po končani proslavi sva se pogovarjali z gospodom Žilavcem. Vprašali sva ga, kako se je odločil za igralski poklic. Odgovoril nama je, da je že od nekdaj hotel nastopati v gledališču, saj je bil tudi njegov oče ljubiteljski igralec. Razglabljali smo tudi o njegovem otroštvu. Bil je zelo miren, razen pusta, ko se je vživel v vlogo karakterja, v katerega se je našemil. Pripovedoval nama je o pustni maski Charlieja Chaplina, saj se je ves dan obnašal, hodil in govoril kakor on. Kot otrok je rad hodil v gledališče gledat predstave, v katerih je nastopal njegov oče, in s tem razvijal svojo ljubezen do gledališča. Ljubiteljskemu gledališču se je pridružil že kot otrok, ko so ga očetovi soigralci povabili k sodelovanju v najnovejši dramski igri, kjer so potrebovali majhnega fantka. V šoli je od petega razreda naprej sodeloval pri gledališkemu krožku, v najstniških letih je obiskoval srednjo elektro šolo, po kateri pa se je vpisal na Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani. Govorili smo tudi o prednostih in slabostih igralstva, kjer je najprej izpostavil njegov “katastrofalen” urnik, saj je ogromno na vajah, tudi takrat, ko bi ga njegova otroka najbolj potrebovala. A mu je poklic zelo všeč, saj dela za ljudi, in ko vidi svojo publiko, dobi dodatno energijo, da jim/nam pokaže vse, kar zmore. To energijo je opisal tudi kot “gledališki magic”. Njegov najljubši trenutek v karieri je bil na otroškem festivalu Pika v Velenju, kjer so si on in njegova igralska zasedba prislužili nagrado. Bil je izbran za najboljšega igralca Pikinega festivala. Dogodek mu je bil najljubši zaradi žirije, saj so jih ocenjevali najmlajši. Žirijo je zasedalo devet deklic, starih devet let. Kot publiko pa ima najraje otroke, saj ti res pokažejo, ali jim je predstava všeč ali ne. Za vse vas, ki si želite postati igralci, pa je rekel: ,, Uživaj, ko nastopaš. Tej publiki ne bo mar za tvoje napake, če boš sproščen/a, saj ko je igralec nervozen, je tudi publika nervozna. In bodi iskren/a do svoje vloge, bodi stoodstotno prepričan/a v vlogo, tudi ko nimaš besedila.’’ SPROSTI SE IN UŽIVAJ!

Nika Titan, Lara Harkai