Razen če ste živeli pod skalo, ste že slišali za mlado okoljsko aktivistko Greto Thunberg in njeno mednarodno kampanjo.

16-letna Greta Thunberg iz Švedske je okoljska aktivistka na področju podnebnih sprememb. Augusta 2018 je začela postajati znana, ko je namesto sedenja v šolskih klopeh preživljala čas pred švedskim parlamentom z napisom “Šolska stavka za podnebje”. Tako je spodbudila tudi druge mlade po svetu. Po konferenci OZN o podnebnih spremembah v Katovicah so po svetu začele potekati študentske stavke vsak petek. Mladi so skupaj organizirali gibanje šolskih stavk za podnebje z imenom “Fridays for Future” (petki za prihodnost). Leta 2019 so se organizirale 4 stavke, na katerih se je zbralo vsaj milijon ljudi (na isti dan) po svetu. Greta je leta 2019 bila nominirana za Nobelovo nagrado za mir. Menim, da ima Greta moč spremeniti svet na bolje ter pri tem spodbuditi tudi druge, da prispevajo k varovanju okolja.

Niko Čahuk  Kodila