V petek, 24. januarja, smo se predstavniki razredov zbrali na šolskem parlamentu, kjer smo imeli predstavitve na temo izobraževanja.

Foto: Nina Vidonja

Šolski parlament je namenjen izmenjevanju informacij, debati, izboljševanju … Letošnja tema parlamenta je »Moja poklicna prihodnost«. Na OŠ Puconci smo naredili predstavitve na to temo. Pri predstavitvah nismo sodelovali le predstavniki razredov, ampak celotni razredi. Pri razredni uri smo se že tedne prej dogovarjali, kakšne predstavitve bomo imeli. Pri delu smo bili zelo aktivni, saj smo delali različne ankete, si izmenjevali informacije … Zbrane na parlamentu smo seznanili s poklici, izobraževanjem ter s pomembnimi dejavniki, kot je štipendija. Parlament pa sta spremljala tudi ravnatelj in podravnatelj. Pri naših predstavitvah je bilo najbolj pomembno to, da smo se naučili sodelovati in s skupinskim delom ustvarjati ter raziskovati o našem nadaljnjem šolanju. Po končanem predstavljanju in obrazložitvi tem smo izbrali dva predstavnika, Rebeko Sukič iz 8.a razreda in Aljaža Vrečiča iz 8.b razreda, ki bosta našo šolo zastopala na medobčinskem parlamentu.

Ema Gumilar, Niko Čahuk Kodila