V sredo, 6. novembra, smo učenci 9. razredov opravili naravoslovni dan na temo droge in samopodoba.

Foto: Lara Kapun

Prišla sta dva predavatelja (diplomirani medicinski brat in sestra), ki sta nam predavala o drogah, samopodobi ipd. Razdelili smo se v dve skupini in tako je vsak predaval pri eni.Najprej smo bili malo zadržani in redkobesedeni, ko sta nas kaj vprašala, zato sta nam razdelila papirje, da je vsak lahko napisal, kaj ga je zanimalo. Bilo je seveda anonimno. Naglas sta prebrala vprašanja in malo smo podebatirali. Skupaj smo bili štiri šolske ure in bilo je zelo lepo. Nekateri so se naučili nekaj novega, nekateri pa so nadgradili svoje znanje. Peto šolsko uro smo pri predmetu,ki bi ga morali imeti na urniku, delali plakate na Luno Kočar smo povprašali, kako ji je bil všeč naravoslovni dan: “Skupaj smo se zelo ujeli in se pogovorili. Zelo mi je bilo všeč, da je vsak lahko povedal svoje mnenje ter da smo si vse pojasnili med sabo. Veliko mi je pomenilo, da smo vsi lahko napisali anonimno vprašanje, nato pa je medicinska sestra na ta odgovor odgovorila in nam pojasnila stvari, lahko pa smo se ji tudi zaupali. Meni so bile delavnice všeč, saj je predavateljica odgovorila na marsikatera moja vprašanja ter nam pojasnila vse na zelo zanimiv način igre in pogovora.” Želimo si še več takih dni!

Lara Kapun