Konec septembra smo se učenke šolskega časopisa odločile, da izvemo, kaj se dogaja v ravnateljevi pisarni.

(foto: Daša Debelak, Anisa Černela)

Ravnatelja smo najprej vprašale, če kaj pogreša delo v učilnici. Povedal nam je, da pogreša svojo funkcijo učitelja geografije. Povedal nam je tudi, da mu je kot vsakemu ravnatelju njegovo delo postalo izziv, saj je »vanj potrebno vključiti vse, kar veš. Od vzgoje otrok do odpovedovanja stvarem, hobijem, da bi se lahko pripravil na naslednji dan v šoli«. Seveda nas je zanimalo tudi kaj več o željah ravnatelja v zgodnjem otroštvu. Odgovoril nam je: »Spomnim se, da sem želel postati učitelj, policist, zdaj pa veliko otrok pravi, da bi najraje delali v Mcdonaldsu (Smeh.).« Prav tako smo ugotovile, da naš ravnatelj ni kar tako, saj se v prostem času ukvarja z različnimi športi in s čebelarstvom. Če pa se še malo ustavimo pri temi otrok in najstnikov, se skupaj z ravnateljem strinjamo, da je pri otroku potrebno postaviti meje, a se včasih tudi nežno pogovoriti.
Ravnatelj nam je še zaupal, da mu v življenju največjo motivacijo daje družina. In še kot zanimivost: Gospod ravnatelj ni tako izbirčen glede hrane, ob tem pa pripomni, da ni najboljši kuhar, zato je odvisen od drugih.
Hvala, ravnatelj, za lep intervju!

Lara Bernjak, Megi Car, Ema Gumilar, Rebeka Sukič